РОБОТА В ПОЛЬЩІ ПО ВІЗІ І БЕЗВІЗУ

Сьогодні кожен українець може офіційно працювати в Польщі по безвізовому режиму. Але не кожен знає що в 2019 році, в зв’язку з новими правилами, після того, як відпрацює 3 місяці, не зможе відкрити робочу візу на 180 днів. Чому так і кому як краще їхати ми написали в даній статті.

 

Переваги роботи по безвізовому режиму:

  — Даний спосіб працевлаштування підходить для людей, яким потрібно терміново виїхати на роботу. Працевлаштування в Польщі по біометричному паспорту не вимагає тривалої підготовки документів для виїзду за кордон. Для того щоб перетнути кордон, Вам потрібен біометричний паспорт, страховка і лист-підтвердження що Вас чекають на роботу. Тому, якщо ваш працедавець просить терміново приїхати на роботу, працевлаштування по безвізовому режиму — оптимальний варіант.

— відносно недорога вартість поїздки і документів, які необхідно мати з собою. Якщо Ви їдете по біометричному паспорту на роботу в Польщу, вам не потрібно платити візовий збір 15 євро, смс послугу з візового центру, робити фото, в деяких випадках, купувати запрошення. Страхові поліси для відкриття візи коштують набагато дорожче ніж для перетину кордону. Завдяки працевлаштування по безвізу, Ви можете заощадити і не платити за вище перелічені послуги.

 

Мінуси роботи по безвізовому режиму:

— складніше знайти хорошу роботу. Як правило, роботодавці пропонують складнішу, або з гіршими умовами роботу людям, які хочуть працювати 90 днів по біометричному паспорту. Чому, запитаєте Ви? Тому що, роботодавець розуміє що у Вас мало часу на пошук нової роботи і переоформлення документів. До того ж такий працівник скоро поїде і може не повернутися, часу на навчання складних процесів в роботі не залишається.

— потрібно чекати коридор. За правилами безвізового режиму, українці мають право перебувати і працювати на території Польщі 90 днів в півріччі, це означає по закінченню відпрацьованих 3-х місяців Вам треба повертатися в Україну і чекати поки закінчиться коридор. Багато хто думає, що по поверненню в Україну зможуть відкрити піврічну робочу візу і відразу повернутися до Польщі. Але тут не все так просто. З огляду на нові правила 2019 року, кожен працівник може працювати тільки 180 днів у році. Значить від піврічної візи у вас віднімуть ту кількість днів, які Ви відпрацювали по безвізовому режиму. Важливо! Залишок невідпрацьованих днів у році повинен бути більше ніж 91 день, в іншому випадку — документи на візу не приймуть.

— можуть не пропустити на кордоні. Біометричний паспорт ще не гарантія того, що Вас пропустять на кордоні. За правилами перетину кордону у вас повинні бути з собою певні документи. Більш детально з правилами перетину кордону можна ознайомитись в раніше опублікованій статті  ПЕРЕТИН УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКОГО КОРДОНУ ПО БЕЗВІЗУ І ВІЗІ

 

Переваги роботи по польській робочій візі:

— можна працювати півроку не виїжджаючи з країни. Піврічна робоча віза дає право працювати не виїжджаючи з Польщі 180 днів. Цього часу достатньо для того щоб влаштуватися і заробити непогану суму грошей.

— можна змінити кілька працедавців за весь період перебування на території Польщі. З робочою візою добре шукати роботу, тому що у Вас достатньо часу на пошуки відповідного варіанту (якщо умови роботи не влаштовують) і для переоформлення документів. Також роботодавець з даною категорією візи охочіше працевлаштовує до себе на роботу, так як є час на навчання і не треба буде, найближчим часом, шукати нового кандидата на ваше місце.

— можна зробити відрядний лист А1 і працювати в інших країнах Європи (увага! Це можна робити не в усі країни!). Бажаючі працювати в інших країнах Європи (особливо тих, куди важко отримати візу), можуть скористатися відрядними листами А1. У працівників по безвізовому режиму такої можливості немає.

 

Мінуси роботи по польській робочій візі:

— потрібно чекати 1,5 — 2 місяці доки видадуть візу. Сам процес підготовки документів займає 2-3 тижні, також потрібно враховувати чергу в візовий центр (в середньому, 2 тижні), після подачі документи розглядаються 7 робочих днів. Даний варіант не підходить тим, кому потрібно терміново їхати на роботу.

— дорожче ніж поїхати на роботу в Польщу по безвізовому режиму. При оформленні візи в Польщу будьте готові понести витрати за документи і послуги візового центру.

— існує ймовірність відмови у візі. На жаль, вірогідність відмови в отриманні візи завжди існує і фінансові витрати при відмові не компенсуються. Тому, вибирайте тільки перевірені компанії, які допоможу Вам підготувати якісно документи.

У даній статті ми намагалися максимально детально розписати сильні та слабкі сторони роботи в Польщі по безвізовому режиму і по візі. Кожному індивідуально підходить той чи інший варіант. Якщо у Вас залишилися ще питання, пишіть нижче в коментарях або телефонуйте нам, ми з радістю допоможемо, ваша Vizamarket

Мы в соц. сетях

РОБОТА В ПОЛЬЩІ ПО ВІЗІ І БЕЗВІЗУ: 2 комментария

  1. Олександр:

    Доброго дня ,працював по робочій польській візі 123 дні не офіційно , зараз виїхав по біометричному паспорті в Польщу як турист на роботу . Підписав договір ( роботодавець наполіг) але як мене запевнили мене просто оформлять а в документації вкажуть що просто не з’явився на роботі , мене чекали а я не вийшов на роботу ! Скажіть будь ласка чи не буде у мене проблем при поверненні додому?тобто чи мене не депортують?

    1. Marina:

      Доброго дня. Ні, не депортують. Якщо Ви зараз як турист, то і назад їдьте як турист, цієї історії не розповідайте прикордонникам) і головне не перевищіть ліміт дозволених Вам днів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Горящие вакансии
View more Изготовление и ремонт палаток в Германии
View more Нужны гипсокартонщики на работу в Германию
Столяр
View more Столяр
View more Работник в лизинговую компанию со знанием немецкого языка