ЯК ЗМІНИТИ ПРАЦЕДАВЦЯ В ПОЛЬЩІ ПО ПІВРІЧНІЙ АБО ВОЄВОДСЬКІЙ ВІЗІ?

Чи можна змінити працедавця в Польщі — одне з найбільш поширених питань при оформленні робочих документів. За великим рахунком, оформлення піврічної або річної робочої візи «прив’язує» вас до певного працедавця і тим не менше досить часто виникають питання про його зміну.

Причини можуть бути різноманітні. Наприклад, керівництво відмовляється виплачувати обумовлену раніше заробітну плату. Або обіцяні умови не відповідають дійсності. А можливо, ви просто не зійшлися характерами або виник конфлікт інтересів. Тоді сміливо міняйте роботу. Найчастіше подібні ситуації виникають при купівлі запрошення на роботу у посередника.

 

 

 

Як змінити працедавця в Польщі по воєводській візі?

Слід розуміти, що воєводська віза — це спеціальний документ, який є підтвердженням того, що поляк запрошує вас на роботу. Даний документ обов’язково завіряється у воєводстві. Подібна операція обійдеться роботодавцю в 100 злотих, а очікування підтвердження займе 21 день, а то і кілька місяців.

Для зміни місця роботи необхідно сповістити воєводу про ваші наміри, що анулює попереднє запрошення. І протягом 14 днів знайти нового роботодавця, який оформить запрошення від воєводи. Термін оформлення становить від 14 до 60 календарних днів. Головною проблемою є неможливість офіційного працевлаштування іноземця під час очікування документів. Але якщо пройшло півроку після закінчення попередньої робочої візи, роботодавець відразу може переоформити Вас по Oświadczenie (піврічне запрошення). Також якщо ви вже працювали по Oświadczenie, але не відпрацювали весь термін, то можете скористатися кількістю днів, яких бракує до шести місяців.

 

Як змінити роботодавця по піврічний візі (Oświadczenie)

Зміна роботодавця по піврічний візі можлива. Для цього необхідно знайти нового роботодавця і попросити його оформити нове запрошення згідно з усіма вимогами польського законодавства. Також потрібно довести до відома попереднього роботодавця і попросити його анулювати запрошення. Якщо цього не зробити, вам не видадуть запрошення на нову роботу. Пам’ятайте, що всі трудові відносини варто закінчувати мирно і якщо місце роботи вас не влаштовує, то необхідно чесно сказати про це керівництву.

 

Чи можна не працювати, перебуваючи в Польщі по робочій візі?

Наявність у іноземця робочої візи передбачає обов’язкову зайнятість на території Польщі. Але існують ситуації, коли колишня робота не влаштовує, а нову ніяк не знайти. Чи означає це, що іноземцю треба покинути країну протягом 10 або 14 днів? Зовсім ні. Іноземець має право перебувати на території країни весь термін, зазначений у відповідному документі. І відсутність роботи не привід для депортації. Але такі дії можуть вплинути на рішення консула при отриманні наступної польської робочої візи. Останнім часом, часто дивляться на оплату податків за працівника, на штампи в’їзду — виїзду, наявність «умов зліценя або праці».

Окремо можна розглядати ситуацію, коли закінчився термін робочої візи, але людина продовжує перебування в Польщі по карті побиту на підставі роботи, але залишилася без працевлаштування. В такому випадку іноземець зобов’язаний повідомити ужонд (центр зайнятості) і знайти нову роботу протягом 7 або 14 днів і при цьому подати документи на нову карту побиту. Якщо працівник не знаходить нове місце роботи в зазначені терміни, потрібно покинути територію Європи, в іншому випадку можна отримати депортацію.

 

Скільки разів можна змінити роботодавця?

Відповідь на це питання проста. Скільки забажаєте. Єдине, що варто врахувати, так це термін офіційного перебування в Польщі в залежності від робочої візи — піврічної або річної.

Отже, зміна роботодавця в Польщі можлива і, більш того, реальна. Знання і виконання відповідних вимог польського законодавства захистить вас від можливих неприємних ситуацій. А якщо залишилися питання, ви можете зателефонувати або написати нам, з радістю проконсультуємо і допоможемо у вирішенні проблеми.

Мы в соц. сетях

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Горящие вакансии
View more Изготовление и ремонт палаток в Германии
View more Нужны гипсокартонщики на работу в Германию
Столяр
View more Столяр
View more Работник в лизинговую компанию со знанием немецкого языка